ما دریافت گواهینامه را کافی نمی‌دانیم

اغلب مشاوران به اشتباه بر‌روی ‌رعایت بند به بند الزامات استاندارد تکیه می‌‌‌‌‌کنند و قبل از درک کامل و دقیق وضعیت آزمایشگاه، نسبت به ارائه سامانه اقدام می‌کنند و سازمان نیز با پیروی از نظرات مشاور و تحمل هزینه‌های گزاف، در نهایت صرفاً به اخذ گواهینامه قناعت می‌کند.

البته ما نیز مانند سایر مشاوران، کمک می‌کنیم که آزمایشگاه‌ها با رعایت الزامات استاندارد ISO 17025، گواهینامه تأیید صلاحیت دریافت کنند؛ اما تأکید ما بر‌صرف دریافت این گواهینامه نیست. ما سعی می‌کنیم تا با تنظیم سیستم مدیریت کیفیت براساس نیازهای ویژه هر مشتری، اجرای صحیح فعالیت‌های روزمره را تضمین کنیم و با تحت کنترل گرفتن فعالیت‌ها، به طور مستمر آنها را بهبود بخشیم.

 

ما سیستم را کاربردی طراحی می‌کنیم

در بسیاری از موارد شاهدیم که سازمان‌ها و پرسنل آنها رغبتی به پیگیری فعالیت‌ها در قالب سیستم ندارند و میل دارند با همان سیستم قدیمی به فعالیت‌های خود ادامه دهند. این عدم رغبت سه دلیل عمده دارد:

     1- عدم آشنایی کافی پرسنل و مدیران با جزئیات سیستم‌های طراحی شده

     2- عدم طراحی سیستم براساس نیازهای سازمان و ارائه یک سیستم عمومی توسط مشاوران

     3- به‌روز نشدن سیستم و عدم تطبیق با نیازهای در حال تغییر سازمان

سعی ما بر‌‌این است که با آموزش مکفی و رفع اشکال مکرر در حین استقرار اولیه سیستم‌ها، پرسنل را به قدر نیاز با سیستم آشنا کنیم تا ایشان بتوانند آن را بطور روزمره مورد استفاده قرار‌دهند. همواره تلاش شده‌است تا در زمان طراحی سیستم، با کمک گرفتن از پرسنل و درگیر کردن آن‌ها در طراحی سامانه، سیستم‌هایی کاربردی تنظیم و ارائه گردد تا استفاده از آن آسان باشد و رغبت پرسنل را در استفاده از آن برانگیزد.

متأسفانه در بسیاری از موارد، مشاوران پس از یک بار طراحی یک سامانه مدیریت کیفیت، آن را برای استفاده در سازمان‌های متعددی ارائه می‌دهند. این امر، اگرچه برای مشاوران به معنای صرفه‌جویی در وقت و انرژی است، ولی برای سازمانها به بهای کارآیی پایین سامانه و عدم استفاده عملی از آن تمام می‌شود. ما در طراحی سامانه‌ها سعی‌مان بر‌آن است که ضمن رعایت الزامات استاندارد و اصول قانونی، حتی‌الامکان شرایط آزمایشگاه‌ها را نیز به طور خاص لحاظ کنیم و روش‌های اجرایی و فرم‌های روزمره را نه به شکل عمومی، بلکه به صورت ویژه برای آن سازمان تنظیم کنیم.

همچنین در سامانه‌های ارائه شده توسط ما، راهکارهای ساده‌ای جهت اصلاح و به‌روزرسانی سیستم قرار داده می‌شود. پس از استقرار سیستم و آموزش پرسنل، این راهکارها به طور مستمر توسط کاربران سیستم به کار گرفته می‌شود و بدین‌ترتیب با به کارگیری از یک سیستم پویا، بهبود پذیر و اصلاح‌پذیر، توانایی سیستم جهت ایجاد تغییرات و تطبیق بر نیازهای درحال تغییر سازمان‌ها، به طور دائمی حفظ می‌شود.


ما خدمات اضافه‌ای را تحمیل نمی‌کنیم

گزینش خدمات حق مسلم شماست

اکثر آزمایشگاه‌ها در محاسبه تخمین عدم قطعیت نتایج، صحه‌گذاری روش‌های آزمون و تحلیل نتایج مقایسات بین آزمایشگاهی نیاز به کمک دارند. اگر در این حوزه‌ها، یا هر حوزه دیگر از سیستم مدیریت کیفیت به صورت موردی نیاز به مشاوره دارید، با ما تماس بگیرید.

کلیه مراحل تخمین عدم قطعیت اندازه‌گیری، به همراه چند مثال از دامنه‌کاری آزمایشگاه شما، در مدت دو روز کاری آموزش داده‌می‌شود. در صورت تمایل، امکان محاسبه تمامی عدم قطعیت‌های نتایج آزمون مورد نظر شما نیز وجود دارد.

همچنین آموزش و انجام محاسبات مربوط به صحه‌گذاری روش‌های آزمون و مقایسات بین آزمایشگاهی با استفاده از روش‌های آماری در کوتاه‌ترین زمان ممکن و بدون ورود به سایر قسمت‌های سامانه مدیریت کیفیت، قابل ارائه است.

در صورتی که سامانه مدیریت کیفیت را در آزمایشگاه خود مستقر نموده‌اید و نیاز به ممیزی‌داخلی دارید نیز می‌توانید از خدمات متمایز ما بهره بگیرید. ما با افتخار فرآیند ممیزی‌داخلی را صرفاً با استفاده از کارشناسان رسمی سازمان ملی استاندارد و دارندگان گواهینامه بین‌المللی معتبر در سازمان شما انجام می‌دهیم.

هر یک از خدمات فوق در صورت تمایل شما، می‌تواند با آموزش حین انجام کار همراه باشد. این آموزش‌ها رایگان هستند و به شرکت‌کنندگان گواهینامه اعطا می‌گردد و شما را از برون‌سپاری مجدد فعالیت‌های مزبور بی‌نیاز خواهند نمود.


 

17025direct

از سال 1386 در زمينه آموزش و مشاوره استقرار سيستم مديريت کيفيت آزمايشگاه
و ساير سامانه‌های مديريت کيفيت سازمان‌های توليدی مشغول به فعاليت است.

برخی از مشتریان سابق و مؤسسات در ارتباط با ما را می‌توانید در پایین صفحه ملاحظه فرمایید.

 

ارزش‌ها

1- جامعه: جذب متخصصین و ارتقای سطح دانش، تجربه و اخلاق حرفه‌ای آن‌ها در ارائه خدمات

2- مشتریان: ارائه خدمات بیش از آنچه که وظیفه داریم و بیش از آنچه مشتری انتظار دارد

3- عملکرد:

     • صداقت: ارتقای اعتبار با کارکردن صادقانه

     • بهبود مستمر: ارتقای دائمی سطح کیفی ارائه خدمات در تمامی حوزه‌ها

     • پاسخگویی: پذیرش تعهد ابدی نسبت به آنچه که ادعا کرده‌ایم و آنچه که انجام داده‌ایم

     • احترام: گرامی داشتن شخصیت، عقیده و اعتبار افراد و سازمانها و تلاش جهت پذیرش تفاوت‌ها

     • کار تیمی: ترکیب عملی مفاهیم "وحدت در کثرت" و "کثرت در وحدت"

     • صبوری: تحمل شکست‌ها و مأیوس نشدن تا پیروزی

     • خلق ارزش پایدار: تأکید بر امور زیربنایی مانند آموزش، اشاعه فرهنگ اصلاح و اصلاح پذیری و رشد خلاقیت‌ها


مأموریت

مأموریت ما کمک به سازمان‌ها و علی‌الخصوص آزمایشگاه‌ها در جهت تعالی سازمان و ارتقای کارایی و بهره‌وری است. ما معتقدیم که در این راه، سیستم‌های مدیریت کیفیت، نسبت به سایر روش‌های مدیریتی در دراز مدت بیشترین بازدهی را دارند و تلاش می‌کنیم تا از راه ساماندهی فرآیندها، فعالیت‌های نیروهای انسانی و ایده‌هایشان به مشتریان خود کمک برسانیم.

ما همچنین توسعه فرهنگ به کارگیری سامانه‌های مدیریت کیفیت را جزو مأموریت خود می‌دانیم و سعی براشاعه این تفکر داریم که: "نظم عمومی و پیشرفت دائمی سازمان، به موفقیت‌های متفرق، مقطعی و قائم به افراد برتری دارد."

چشم انداز

فرهنگ درستی و اتکا‌پذیری را حفظ می‌کنیم، زیرا اعتقاد داریم که به تدریج اعتماد و اطمینان را در مشتریانمان تزریق می‌کند.

ما از اینكه پویایی و برنامه‌ریزی کسب و کارمان، ما و مشتریانمان را به سوی اثربخشی و کارایی بیشتر هدایت کند، اطمینان حاصل می‌کنیم.

همزمان ما متعهد به ارزیابی مداوم تغییرات خود هستیم تا اهداف آتی خود را در بهینه‌ترین شکل ممکن انتخاب کنیم و در راستای تحققشان گام برداریم.

درباره مؤسس

احسان محسنیان، در فروردین 1358 در تهران متولد شد و تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در همان شهر تکمیل نمود.

دوره کارشناسی‌اش را در سال 1376 در رشته مهندسی پلیمر در دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران) آغاز نمود و در سال 1381 به پایان رساند.

بعد از خدمت سربازی، جهت ادامه تحصیل به آلمان رفت و پس از اخذ مدرک کارشناسی‌ارشد در رشته علوم پلیمر از دانشگاه‌های برلین و پتسدام، به ایران بازگشت.

او از سال 1386، پیوسته از طریق شرکت‌های تولیدی و مشاوره‌ای با صنعت در ارتباط بوده و همواره سعی کرده‌است با پشتکار و صداقت و با نهایت توانش در بهبود صنعت ایران و جهان سهم داشته باشد.

وی در تمام مدت فـعالیت کـاری خویش، تلاش نموده تا با افزایـش توانـمندی‌های خود، کیـفیت خدماتش را ارتـقا دهد. در این راسـتا ضمن شرکت در دوره‌هـای آموزشی متعدد، هم‌اکنون در سازمان مدیریت صنعتی مشغول به تحصیل دوره مدیریت بازرگانی در سطح کارشناسی‌ارشد است.

زمینه‌های فعالیت‌های او نسبتاً گسترده‌است و شاید اشاره به همه آن‌ها ضروری نباشد. در زیر به مهم‌ترین زمینه‌های فعالیت او و در پایین صفحه به تعدادی از سازمان‌هایی که با وی در ارتباط بوده‌اند، اشاره می‌گردد.

     • مدیریت کنترل کیفیت در شرکت‌های تولیدی

     • مشاوره، طراحی و تنظیم سیستم‌های جامع مدیریت

     • دبیری کمیته فنی متناظر ISO-TC138/SC3

     • مشارکت در تدوین بیش از 20 استاندارد ملی ایران

     • کارشناسی رسمی سازمان ملی استاندارد در حوزه‌های آموزش، تدوین و نظارت بر اجرای استانداردهای ملی

     • مشاوره در زمینه استقرار سیستم‌های مدیریت کیفیت آزمایشگاه‌ها

     • برگزاری دوره‌های آموزشی در صنعت پلیمر و آزمایشگاه‌های آزمون و کالیبراسیون

وی در زندگی شخصی‌اش به مطالعه متون کلاسیک شعر و ادب فارسی، زبان‌آموزی و جمع‌آوری برخی کلکسیون‌های خاص علاقه دارد.

 

مشتریان / مؤسسات در ارتباط