دانلود رایگان مستندات کلی

سامانه مدیریت کیفیت آزمایشگاه بر اساس الزامات استاندارد ISO/IEC 17025

کلیات سامانه مدیریت کیفیت آزمایشگاه، مشتمل است بر مستنداتی چون نظامنامه کیفیت، بیانیه مدیریت ارشد، خط مشی کیفیت، اهداف، چارت سازمانی، آگهی‌های قانونی، اساسنامه، پروانه‌های فعالیت قانونی و .... این مستندات به مثابه‌ی شیرازه‌ی کتابی هستند که صفحات آن را روش‌های اجرایی و دستورالعمل‌ها تشکیل می‌دهند.

نظامنامه، خلاصه‌ای کلی از عملکرد کلی آزمایشگاه را بیان می‌کند. در خط مشی و اهداف، چارچوب‌های اساسی و چشم اندازِ فعالیت‌های کلان آزمایشگاه تعیین می‌شود. بیانیه مدیریت ارشد شامل برخی تعهدات شخص اول سازمان مبنی بر رعایت اصول و قوانین توسط مدیریت و پرسنل است. چارت‌های سازمانی، ساختار کلـی مجموعه و موقعیت‌های شغلی تعریف شده در داخل آزمایشـگاه را نـمایش می‌دهند. آگهی‌های رسمی، اساسنامه و پروانه‌های مختلف نیز قانونی بودن فعالیت سازمان را گواهی می‌دهند.

برخی از این مستندات، به عنوان نمونه، جهت مطالعه و الگوبرداری در این سایت قرار داده شده‌اند که استفاده از آن‌ها با ذکر منبع بلامانع است. لیکن اکیداً توصیه می‌گردد که این مدارک، که از مهم‌ترین مستندات سامانه مدیریت کیفیت آزمایشگاه هستند، با نظر مستقیم مدیر ارشد و با توجه به نحوه فعالیت خاص هر سازمان تنظیم گردد.

17025direct علاوه بر ارائه رایگان این نمونه‌ها، در تهیه مستندات متناسب با شرایط ویژه آزمایشگاه نیز به شما کمک می‌کند.

ویرایش 960429


بیانیه مدیریت ارشد

دریافت
اهداف

دریافت
 

جهت دریافت فایلهای ورد WORD مستندات مدیریت کیفیت آزمایشگاه با ما تماس بگیرید.

 
خط مشی کیفیت

دریافت
نظام‌نامه کیفیت

دریافت